עליית יהודים לישראל והשפעתם על מחירי הנדל"ן

עליית יהודים לישראל והשפעתם על מחירי הנדל"ן

בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה החולפת קיימת תנופה והאצה של עליית יהודים לישראל. יהודים מכל התפוצות מחליטים שזה הזמן לעלות ארצה והם מגיעים ממדינות כמו צרפת, בריטניה, ארה"ב מדינות בדרום אמריקה ועוד. עליית יהודים לישראל והשפעתם על מחירי הנדל"ן היא תמיד נושא מעניין שמתקשר למצב המחירים ולמצב הביקוש וההיצע.

הגורמים לעלייה של היהודים לישראל

לכל משפחה קיים הסיפור המשפחתי שלי, אך יש כמה סיבות מובילות לרצון לעלות ארצה. אלימות נגד יהודים וחוסר ביטחון לגור במדינות הללו, מגפת הקורונה, הימצאותם של החיסונים בישראל והשיפור בכלכלה הישראלית.

כמות העולים החדשים בשנת 2020 הייתה למעלה מ – 20,000 איש ורובם ביקשו לרכוש דירות. ערים רבות קלטו אותם כמו תל אביב יפו, ירושלים, נתניה, אשדוד, פתח תקווה ועוד. הורדת מס הרכישה משמונה אחוז לחמישה אחוז, דרבנה את העולים החדשים לרכוש דירות בישראל לנוכח העובדה שכמות הפרויקטים בתחום הבנייה בישראל הוא נמוך, מול הנחיצות שלו.

העלייה לארץ והביקוש לנדל”ן

ערים רבות שבהן נמכרו דירות רבות לאזרחים החדשים חוו גל מהותי של עלייה במחירי הנדל"ן. העולים החדשים רכשו דירות יוקרה במחירים גבוהים מאד ובדרך זו העלו את השווי של כל הדירות בסביבת מגורים זו. בולטות במגמה זו ערים כמו ירושלים שעקב ההכרה האמריקאית בה כבירת ישראל, הבנייה לגובה והשיפור המשמעותי בתחבורה, נמכרו בה דירות רבות ליהודים שמעוניינים לגור בעיר הקודש ולצפות בכל יום על העיר העתיקה.

מחירי הדירות בעלייה

אחת ההשפעות המהותיות נצפו בפרויקטים שממוקמים על קו החוף לאור הרצון העז של העולים החדשים לגור בקרבת הים. רבים מהם רכשו דירות בעלות שטח גדול במיוחד במגדלים בתל אביב או בתים פרטיים בערים לאורך הים התיכון שיש בהם בריכה לחצר וכך הם נהנים מחיים נעימים עם כל המשפחה המורחבת בישראל.

שינוי מהותי וקיצוני בערכו של הדירות קורה ביפו שבה רכשו העולים שהגיעו בעיקר מצרפת, כמות גדולה מאד של נכסי נדל"ן, כמו כן בירושלים שבה קנו העולים החדשים דירות רחבות ידיים במגדלים החדשים וגם בנתניה שבה מוצעות דירות ייחודיות בשכונות חדשות, אשר ממוקמות בקרבת חוף הים היפהפה של העיר.

ריכוז של דירות למשפחות דתיות

יהודים דתיים רבים מעדיפים לגור בסביבת מגורים בעלת צביון דתי. פרויקט שמאוכלס על ידי משפחות דתיות, בתי כנסת במרחק הליכה ואיכות חיים. לכן רבים מהם רכשו דירה יפהפייה במיזם אבן שלמה בפתח תקווה, אשר משלב באופן מדויק את הצרכים של פלח זה באוכלוסייה.

לאחר רכישת הדירה נוהגים עולים חדשים רבים לשכור את שירותיו של מעצב פנים, אשר ימליץ להם על עיצוב פנים אשר תואם את טעמם ואת אורח חייהם. האפשרויות הן לבחור בקו עיצובי כפרי, קלאסי, מודרני, אקלקטי, וינטג' או שילוב של כמה סגנונות עיצוביים. הדבר החשוב ביותר הוא שהדירה תהיה נעימה, פונקציונלית ותיצור אווירה משפחתית.

 

מאמרים נוספים בנושא:

אווירה כפרית ליד העיר
לקנות דירה

אווירה כפרית ליד העיר

אווירה כפרית ליד העיר בעבר או שהיית גר בכפר או שהיית גר בעיר. כך המדינה

להשכיר או לקנות דירה?
לקנות דירה

להשכיר או לקנות דירה?

להשכיר או לקנות דירה? הידעתם כי באירופה ובארצות ברית ישנן דירות המושכרות לטווח של עשר

לעבור לבית חדש או יד שנייה?
לקנות דירה

לעבור לבית חדש או יד שנייה?

לעבור לבית חדש או יד שנייה? קניית בית היא החלטה חשובה מאין כמותה, למעשה ניתן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן