להשכיר או לקנות דירה?

להשכיר או לקנות דירה

להשכיר או לקנות דירה?

הידעתם כי באירופה ובארצות ברית ישנן דירות המושכרות לטווח של עשר ועשרים שנה? בישראל זה לא קיים ועד אשר זה יקרה עולה השאלה החשובה ביותר האם עדיף לשכור או לקנות דירה לאור המצב הקיים בשוק הישראלי. אם תשאלו את רוב הישראלים הרי שהם יגידו לכם כי עדיף בהרבה לקנות דירה, אך האם זו הגישה הנכונה? האם היא מבוססת על אדנים מדעיים ועל מסקנות נכונות? מאמר זה לא יחתוך בשאלה זו באופן חד מכיוון שכל מקרה הוא לגופו, יתכן ולאדם אחד עדיף לקנות דירה ואילו לאחר עדיף לשכור דירה. עם זאת, מה שהמאמר כן יעשה הוא לתת לכם את הכלים הטובים בכדי לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר האם להשכיר או לקנות דירה. לכן אם אתם עומדים בפני צומת ההחלטות הקריטית הזאת אשר יש לה השפעה עצומה על חייכם אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר ולקבל מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

התייעצו עם מומחים בתחום

עליכם להבין כי השיקול המרכזי האם לקנות או לשכור דירה הוא השיקול התקציבי. בכדי לקנות דירה כיום רוב האנשים זקוקים למשכנתה. בעבר היה ניתן לקחת משכנתה בגובה 100% מהדירה, אך כיום ניתן לקחת בגובה של רק 70% מהדירה. העובדה כי יש צורך בהון ראשוני והעובדה כי על משכנתה משלמים לעתים פי שתיים ממה שלקחנו מעלה את השאלה האם לא משתלם יותר לשכור דירה. הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה בנושא היא להתייעץ עם מומחה למשכנתאות. מומחה זה ייעשה את כל התחשיבים ויגיד לכם בדיוק כמה תשלמו על המשכנתה וכך תוכלו לדעת האם לא יותר משתלם לשכור דירה.

דירות להשכרה בחדרה או דירות למכירה – מה עדיף?

אם ניקח לדוגמה דירות להשכרה בחדרה נראה כי החישוב של הפסקה הקודמת הוא נכון מאין כמותו. יש שוק ער של דירות להשכרה בחדרה וישנו גם שוק נרחב של דירות למכירה. על כן עולה השאלה מה עדיף? התשובה היא שעליכם לבצע ניתוח של המשאבים הכספיים העומדים לרשותכם וכך לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר. כך תוכלו לקבל את ההחלטה החכמה ביותר והטובה ביותר אשר תשרת אתכם בצורה מושלמת.

חשבו על הטווח הארוך

אי אפשר לדבר על השאלה האם להשכיר או לקנות דירה מבלי להתחשב בטווח הארוך. העובדה כי אנחנו בעלים של דירה נותנת לנו שקט נפשי. כך לדוגמה אנחנו לא נרצה לעבור דירה כל כמה שנים ולהחליף בתי ספר לילדים. כמו כן בעלות על דירה מאפשרת לנו התמקמות במקום קבוע וטיפוח המקום הזה. בדירה שכורה אנחנו הרבה פחות נשקיע ואת זאת חשוב לזכור. לכן חייבים לקחת את השיקולים הללו גם כן כאשר אנחנו מתלבטים האם לשכור או לקנות דירה.

למידע וטיפים נוספים מוזמנים להיכנס לפורטל נדלן ועיצוב הבית.

מאמרים נוספים בנושא:

לעבור לבית חדש או יד שנייה?
לקנות דירה

לעבור לבית חדש או יד שנייה?

לעבור לבית חדש או יד שנייה? קניית בית היא החלטה חשובה מאין כמותה, למעשה ניתן

כח המכירה של סוכני הנדלן
לקנות דירה

כח המכירה של סוכני הנדלן

כח המכירה של סוכני הנדלן ברי/מקס שמים דגש רב על התחום המקצועי ולפיכך נבנתה ברשת

להשכיר או לקנות דירה?
לקנות דירה

להשכיר או לקנות דירה?

להשכיר או לקנות דירה? הידעתם כי באירופה ובארצות ברית ישנן דירות המושכרות לטווח של עשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן