בריכה לחצר – למי זה יכול להתאים ובאילו תנאים

בריכה לחצר

ישראלים רבים בוחרים לרכוש בשנים האחרונות ב- בריכה לשימוש בחצר הבית. זה נכון לגבי מי שמחזיק ברשותו בית פרטי עם שטח קרקע צמוד, וזה נכון גם לגבי מי שמתגורר בדירות בבנייני מגורים. אם במקרה ראשון הבריכה נועדה לשרת את דיירי הבית, הרי שבמקרה השני הבריכה נועדה לשרת את כל דיירי הבניין. 

רכישה והתקנה של בריכה לחצר, הפכה להיות דבר מאוד מקובל, הן מסיבות כלכליות והן מסיבות של נוחות, אופציות שימוש ועוד. בזכות מתקנים איכותיים ונוחים להתקנה, היום הרבה יותר קל וזול להתקין בריכה בחצר מאשר לפני עשרים או שלושים שנה. היום הבריכות מותקנות על גבי הקרקע ואינן דורשות שינויים בשטח, וכן הן אינן דורשות הוצאות גבוהות מעבר לרכישת המתקן עצמו. 

השאלה הנשאלת היא, האם בריכה לחצר מתאימה לכולם והאם נכון להתקין אותה בכל תנאי. אומנם אין מגבלות מיוחדות וכל מי שידו משגת ויש לו את האפשרויות בשטח, יכול לרכוש בריכה ולהתקין אותה. צריך לומר, שאם מסתכלים על התמונה הכללית, סביר להניח שבסופו של דבר זה ישתלם יותר לרכוש ולהתקין בריכה, מאשר לוותר על אופציה זו ולהשתמש בבריכה ציבורית. 

יחד עם זאת, יש אנשים אותם הבריכה תשרת יותר מאשר אנשים אחרים. ישנם אנשים שיוכלו ליהנות מהבריכה בצורה הרבה יותר אופטימאלית לאורך זמן, מאשר אנשים אחרים. בחלק הבא אנחנו נתייחס לקבוצות שונות של אנשים, ששימוש בבריכה לחצר יכול לעשות לשרת אותם, בין אם זה מבחינה אישית ובין אם זה מבחינה כלכלית. 

מי יכול לעשות שימוש אופטימאלי בבריכה לחצר

אנשים בעלי בית פרטי – כאמור, אנשים שיש להם שטח קרקע, אפילו אם מדובר בשטח מצומצם יחסית, יכולים ליהנות משימוש בבריכה לחצר. גם אם מדובר בבריכה יחסית קטנה, היא יכולה להיות שימושית בין אם זה לשחייה ובין אם זה לטבילה במים. יחד עם זאת, אם מדובר בשטח קרקע קטן, צריך לקחת בחשבון שהתקנת הבריכה תחייב אותם לוותר על דברים אחרים. 

הורים לילדים/סבים וסבתות לנכדים – ישנן בריכות אשר מיועדות ספציפית לילדים. לכן, אם מדובר בבית שמתגוררים בו ילדים קטנים או מבקרים בו נכדים ונכדות, אז בהחלט זה יכול להיות יתרון עבורם. כך לא יהיה צורך לקחת אותם בכל פעם לבריכה ציבורית, כך הם יוכלו ליהנות מהבריכה במשך כל ימות השנה, בלי מגבלות כאלה ואחרות. 

אנשים שמשכירים בתים לנופש – כל מי שמשכיר בית או יחידת נופש, יכול לעשות שימוש אידיאלי בבריכה שכזו. מוטב לו, במקרים רבים, להתקין בריכה מסוג כזה מאשר לחפור באדמה ולבנות בריכה. זה יותר זול להתקנה ולתחזוקה. סביר להניח שאם תהיה בריכה בחצר, זה יעלה את ערך המקום וימשוך אליו הרבה יותר מבקרים, בין אם זה מהארץ ובין אם זה ממקומות שונים בעולם. 

מאמר זה נכתב עבור freshome – פורטל נדל"ן ועיצוב הבית 

מאמרים נוספים בנושא:

עיצוב פינת עבודה: יצירת מרחב העבודה המושלם
עיצוב הבית

עיצוב פינת עבודה: יצירת מרחב העבודה המושלם

עיצוב פינת עבודה הוא דבר חיוני לכל מי שמבלה זמן משמעותי בעבודה, בין אם בבית

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים עבודות צבע לבית
עיצוב הבית

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים עבודות צבע לבית

עבודות צבע זהו סוג של שיפוץ שכמעט כל בעל דירה יהיה חייב לעשות במהלך כל

שיפוץ הבית – טיפים שיעזרו לכם לבצע זאת כמו שצריך
עיצוב הבית

שיפוץ הבית – טיפים שיעזרו לכם לבצע זאת כמו שצריך

שיפוץ הבית – טיפים שיעזרו לכם לבצע זאת כמו שצריך שיפוץ הבית – הרבה אנשים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן