תכנון בריכה בחצר הביתית 

בריכה בחצר הביתית

תכנון בריכה בחצר הביתית 

אם אתם רוצים לתכנן בריכה בחצר הביתית כדאי מאוד שתקראו את המדריך הבא בעיון רב. המדריך הזה לכם את כל תהליך התכנון שלה מ-א' ועד ת' כך שלא יהיו לכם ספקות, כולל הבנייה שלה בהתאם התכנון.

מה סוג הבריכה שאתם רוצים?

אחרי שעולה הרעיון להקים בריכה  בחצר הביתית מתחיל שלב הבירורים. זה השלב הראשוני בו אתם בודקים באינטרנט אלו בריכות קיימות ולאחר מכן אתם מחליטים איזו בריכה מתאימה לכם. ברוב המקרים הבחירה הזו לא תהיה חד משמעית כי הרי בסופו של דבר תצטרכו לשבת עם מקצוענים בתחום והם יחשפו בפניכם את כל היתרונות והחסרונות של אותה בריכה. בשלב זה אתם צריכים לגלות מידע על הבריכות, כך תבינו למשל מהי בריכת פיברגלס, מהי בריכת בטון וכן הלאה.

לבחור את החברה הנכונה

אחרי שהבנתם איזו בריכה מעניינת אתכם אתם צריכים למצוא חברה שבונה בריכות. בניית בריכת שחייה היא לא משימה פשוטה והיא יכולה להיות ארוכה משחשבתם. אפילו התכנון עצמו יכול לקחת שבועות רבים עד אשר תחליטו איזה עיצוב אתם רוצים או כמה שטח מהגינה להקצות לבריכת השחייה. אפשר לבחור חברות שמתמחות בבריכה שדווקא בה לא הבעתם עניין וזאת כדי למגר את האפשרות הזו לחלוטין, כי אולי היא תמסור לכם פרטים שישנו את דעתכם. אחרי סקר שוק בין כמה חברות, תקבעו פגישות עם הנציגים שלהן וכך תתחיל משימת התכנון האמיתית.

תיאום ציפיות והכרת השטח

אחרי שביצעתם סקר שוק טלפוני הגיע הזמן לשבת עם הנציגים של החברות ולהבין את הפרטים המדויקים יותר. בשלב זה הנציגים או הנציג יגיעו אל ביתכם ויבינו מה השטח שבו אתם רוצים לבנות את הבריכה, מה העיצוב של הבריכה, איזה סוג בריכה מעניין אתכם וכן הלאה. בשלב זה תבינו יחד עם הנציגים מה יהיו שלבי הבנייה, כמה זמן הבנייה תיקח וכמובן גם מה האפשרויות שעומדות בפניכם בפועל, הרי לא כל חברה מציעה כל עיצוב ביתי או את כל סוגי הבריכות. מעבר לשאלה האם לבחור בריכת פיברגלס או בריכת בטון יש עוד שאלות כמו בריכה עילית או תחתית, בריכת מפל או רגילה וכן הלאה.

הצעת מחיר והיתר בנייה

אחרי שתבינו איזו בריכת שחייה אתם רוצים בחצר, מה העומק והגודל שלה וכמובן מה העיצוב שלה, זה הזמן לבחון את עניין המחיר. כל נציג שיגיע אל ביתכם עם יספק לכם הצעת מחיר לפי התכנון שעליו עמלתם, ואם תבחרו באותה חברת בנייה שקים את הבריכה עבורכם המחיר של המפגש הזה לרוב יתקזז מהמחיר הכולל. כמובן שאפשר להתמקח על הצעת המחיר אך חשוב לזכור שהבחירה שלכם לא תהיה רק לפי המחיר אלא גם לפי אמינות החברה, הניסיון שלה בתחום וכמובן הרושם שהיא יוצרת בעיניכם. ללא כל אלו לא תוכלו להיות שקטים עם הבחירה גם אחרי שהיא כבר תקום.

הקמת הבריכה בפועל

אחרי הצעת המחיר ותכנון הבריכה באופן כללי יש צורך להתחיל לתכנן אותה בצורה מדויקת יותר וזה אומר להתחיל לשרטט. השרטוטים צריכים להיות מדויקים מאוד ויתבצעו על ידי המהנדסים שעובדים בחברה. בריכת פיברגלס הרבה יותר קל לתכנן כי היא מיוצרת במפעל ורק מגיע אל הבור שנחפר עבורה אך גם בריכת בטון אין בעיה לתכנן ולבנות. לאחר יצירת השרטוט יש לקבל היתרי בנייה מהרשות המקומית ולהתחיל בבניה בפועל. הבנייה תתחיל בחפירה הבור בחצר, הקמת התשתיות המתאימות ולאחר מכן בניית או הצבת הבריכה, תלוי בסוגה. לאחר מכן יעצבו את הבריכה ויאטמו אותה היטב.

מאמרים נוספים בנושא:

איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר
עיצוב הבית

איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר

בשנים האחרונות משתרשת מאד האופציה של צביעת בטון מוחלק למטרות שונות. מדובר בשיטה אשר יוצרת

על החשיבות של פינות ישיבה
Uncategorized

על החשיבות של פינות ישיבה

אם יש לכם חצר או מרפסת, אין ספק שזכיתם. חצר ומרפסת מאפשרות לנו לברוח למקום

טיפים לעיצוב הסלון שלכם
עיצוב הבית

טיפים לעיצוב הסלון שלכם

טיפים לעיצוב הסלון שלכם מעטים יחלקו על כך כי סלון הבית הוא אחד החדרים החשובים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן