תכנון בריכה בחצר הביתית 

בריכה בחצר הביתית

תכנון בריכה בחצר הביתית 

אם אתם רוצים לתכנן בריכה בחצר הביתית כדאי מאוד שתקראו את המדריך הבא בעיון רב. המדריך הזה לכם את כל תהליך התכנון שלה מ-א’ ועד ת’ כך שלא יהיו לכם ספקות, כולל הבנייה שלה בהתאם התכנון.

מה סוג הבריכה שאתם רוצים?

אחרי שעולה הרעיון להקים בריכה  בחצר הביתית מתחיל שלב הבירורים. זה השלב הראשוני בו אתם בודקים באינטרנט אלו בריכות קיימות ולאחר מכן אתם מחליטים איזו בריכה מתאימה לכם. ברוב המקרים הבחירה הזו לא תהיה חד משמעית כי הרי בסופו של דבר תצטרכו לשבת עם מקצוענים בתחום והם יחשפו בפניכם את כל היתרונות והחסרונות של אותה בריכה. בשלב זה אתם צריכים לגלות מידע על הבריכות, כך תבינו למשל מהי בריכת פיברגלס, מהי בריכת בטון וכן הלאה.

לבחור את החברה הנכונה

אחרי שהבנתם איזו בריכה מעניינת אתכם אתם צריכים למצוא חברה שבונה בריכות. בניית בריכת שחייה היא לא משימה פשוטה והיא יכולה להיות ארוכה משחשבתם. אפילו התכנון עצמו יכול לקחת שבועות רבים עד אשר תחליטו איזה עיצוב אתם רוצים או כמה שטח מהגינה להקצות לבריכת השחייה. אפשר לבחור חברות שמתמחות בבריכה שדווקא בה לא הבעתם עניין וזאת כדי למגר את האפשרות הזו לחלוטין, כי אולי היא תמסור לכם פרטים שישנו את דעתכם. אחרי סקר שוק בין כמה חברות, תקבעו פגישות עם הנציגים שלהן וכך תתחיל משימת התכנון האמיתית.

תיאום ציפיות והכרת השטח

אחרי שביצעתם סקר שוק טלפוני הגיע הזמן לשבת עם הנציגים של החברות ולהבין את הפרטים המדויקים יותר. בשלב זה הנציגים או הנציג יגיעו אל ביתכם ויבינו מה השטח שבו אתם רוצים לבנות את הבריכה, מה העיצוב של הבריכה, איזה סוג בריכה מעניין אתכם וכן הלאה. בשלב זה תבינו יחד עם הנציגים מה יהיו שלבי הבנייה, כמה זמן הבנייה תיקח וכמובן גם מה האפשרויות שעומדות בפניכם בפועל, הרי לא כל חברה מציעה כל עיצוב ביתי או את כל סוגי הבריכות. מעבר לשאלה האם לבחור בריכת פיברגלס או בריכת בטון יש עוד שאלות כמו בריכה עילית או תחתית, בריכת מפל או רגילה וכן הלאה.

הצעת מחיר והיתר בנייה

אחרי שתבינו איזו בריכת שחייה אתם רוצים בחצר, מה העומק והגודל שלה וכמובן מה העיצוב שלה, זה הזמן לבחון את עניין המחיר. כל נציג שיגיע אל ביתכם עם יספק לכם הצעת מחיר לפי התכנון שעליו עמלתם, ואם תבחרו באותה חברת בנייה שקים את הבריכה עבורכם המחיר של המפגש הזה לרוב יתקזז מהמחיר הכולל. כמובן שאפשר להתמקח על הצעת המחיר אך חשוב לזכור שהבחירה שלכם לא תהיה רק לפי המחיר אלא גם לפי אמינות החברה, הניסיון שלה בתחום וכמובן הרושם שהיא יוצרת בעיניכם. ללא כל אלו לא תוכלו להיות שקטים עם הבחירה גם אחרי שהיא כבר תקום.

הקמת הבריכה בפועל

אחרי הצעת המחיר ותכנון הבריכה באופן כללי יש צורך להתחיל לתכנן אותה בצורה מדויקת יותר וזה אומר להתחיל לשרטט. השרטוטים צריכים להיות מדויקים מאוד ויתבצעו על ידי המהנדסים שעובדים בחברה. בריכת פיברגלס הרבה יותר קל לתכנן כי היא מיוצרת במפעל ורק מגיע אל הבור שנחפר עבורה אך גם בריכת בטון אין בעיה לתכנן ולבנות. לאחר יצירת השרטוט יש לקבל היתרי בנייה מהרשות המקומית ולהתחיל בבניה בפועל. הבנייה תתחיל בחפירה הבור בחצר, הקמת התשתיות המתאימות ולאחר מכן בניית או הצבת הבריכה, תלוי בסוגה. לאחר מכן יעצבו את הבריכה ויאטמו אותה היטב.

מאמרים נוספים בנושא:

קבלן בניין רשום בשיתוף מעצב פנים – הדרך שלכם לבנות או לשפץ כיום
עיצוב הבית

קבלן בניין רשום בשיתוף מעצב פנים – הדרך שלכם לבנות או לשפץ כיום

קבלן בניין רשום בשיתוף מעצב פנים– הדרך שלכם לבנות או לשפץ כיום בשנתה ה-70 של

שאלתם על מעצב פנים מומלץ? הילאל אבו ראס הוא הכתובת שלכם
עיצוב הבית

שאלתם על מעצב פנים מומלץ? הילאל אבו ראס הוא הכתובת שלכם

זוגות, משפחות צעירות, וכל מי שמעוניין להכניס טאצ’ עיצובי חדש ייחודי ומיוחד לפרויקט שלו. משרד

בריכה לחצר – למי זה יכול להתאים ובאילו תנאים
עיצוב הבית

בריכה לחצר – למי זה יכול להתאים ובאילו תנאים

ישראלים רבים בוחרים לרכוש בשנים האחרונות ב- בריכה לשימוש בחצר הבית. זה נכון לגבי מי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן