איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר

איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר

בשנים האחרונות משתרשת מאד האופציה של צביעת בטון מוחלק למטרות שונות. מדובר בשיטה אשר יוצרת מיקומים הרבה יותר יפים ואסתטיים. העובדה שמדובר באפשרות ליצור שטחים צבעוניים מתאימה גם כדי לאפיין את כל אחד מהשטחים בצבע אחר לייעוד ספציפי.

הצבעים הפולימריים הללו מתאימים מאד למקומות ציבוריים שיש בהם חללים גדולים, למפעלים שיש בהם שטחים נרחבים, קניונים וגם לחצרות של בתים פרטיים.

ייעוד של צביעת בטון מוחלק

צביעה של בטון מוחלק אפשר לבצע בשטחים שהם מקורים כמו לדוגמה בחניונים תת קרקעיים. בסוגים השונים של הצבעים האפוקסיים קיימים כמה גוונים ולכן אפשר ליצור אחידות של מקומות חניה רגילים בגוון מסוים, אזורים אשר מוקצים לנכים יהיו תמיד בצבע כחול ואופציות אחרות כמו מקומות חניה לרכבים שיש בהם תינוקות בצבע נוסף.

קהל הנהגים מתרגל אט לאט לקודים של הצבעים השונים ובהתאם לכך מחליט היכן להחנות את הרכב בהתאם לכללים.

 

שיטת צביעת הבטון

engineer-man-yellow-uniform-helmet-holding-trim-roller-wall-painting (1)

כדי לקבל תוצאות אופטימליות ואם מדובר בבטון ישן, יש לבצע הכנה ראשונית ולקרצף את השכבות העליונות כך שהצבע יימרח על הבטון המוחלק ללא שכבות ביניים, שעלולות לגרום לכך שהצבע לא ייתפס על גבי הבטון. בשלב הראשון מורח איש המקצוע המנוסה חומר אשר יוצר צריבה של הבטון ובשלב השני הוא מורח את הצבע האפוקסי בגוון שנבחר.

חשוב מאד לבחור איש מקצוע מיומן אשר מנוסה במריחת השכבה האחידה של הצבע הייחודי, כדי שלא יהיו חספוסים, הפרשי גובה או חוסר אחידות במריחה של הצבע האיכותי.

הסוגים של צבעי הבטון

קיימים שלושה סוגים עיקריים של צבעי בטון:

צבע אפוקסי דו רכיבי מבריק למחצה

צבע שהוא על בסיס מים ומתאים לצביעה פשוטה. הוא מתאים למיקומים שיש בהם תנועה ערה של כלי רכב רגילים וגם כלי רכב כבדים, כמו בחניונים גדולים או בשדות התעופה. השימוש באופציה זו יוצר הגנה על הבטון המוחלק מפני שחיקה, שריטות וחריטות. צבע זה קיים ב – 4 גוונים שונים.

צבע אפוקסי חד רכיבי מבריק למחצה

גם צבע זה הוא עמיד מאד ולכן מגן על הבטון גם מפני כימיקלים וגם הוא קיים ב – 4 גוונים.

ציפוי צבע ללא ברק

דגם ייחודי זה הוא עמיד בפני כל מזג אוויר, אפשר לצבוע אותו באופן ישיר על הבטון המוחלק ללא צורך בשכבה של צבע יסוד. לאור העובדה שהוא אינו מתקלף, הוא מתאים גם למקומות חיצוניים שיש בהם תנועה נורמטיבית של הולכי רגל ושל רכבים רגילים.

צביעה של משטחי בטון בבית

הטרנד העכשווי שמובילים מעצבי פנים רבים הוא צביעת בטון בבית. מקירות הבית אשר יצקו בהם בטון יוצרים קירות דקורטיביים, בעלי נראות חדשנית ויוצאת דופן. הקירות הופכים לצבעוניים ובעלי קווים סימטריים וצורות הנדסיות מרהיבות.

מאמר זה נכתב עבור Freshome – פורטל נדל"ן ועיצוב הבית

מאמרים נוספים בנושא:

תכנון בריכה בחצר הביתית 
עיצוב הבית

תכנון בריכה בחצר הביתית 

תכנון בריכה בחצר הביתית  אם אתם רוצים לתכנן בריכה בחצר הביתית כדאי מאוד שתקראו את

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים עבודות צבע לבית
עיצוב הבית

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים עבודות צבע לבית

עבודות צבע זהו סוג של שיפוץ שכמעט כל בעל דירה יהיה חייב לעשות במהלך כל

איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר
עיצוב הבית

איך צובעים בטון בצורה הנכונה ביותר

בשנים האחרונות משתרשת מאד האופציה של צביעת בטון מוחלק למטרות שונות. מדובר בשיטה אשר יוצרת

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן